Su Yumuşatma ve Arıtma Tesisatı

Su Kalsiyum ve magnezyum iyonlarının suda oluşturduğu sertlik, gerek içme sularında gerekse çeşitli alanlarda kullanılan sularda istenmeyen bir durumdur. Özellikle sanayide buhar kazanlarında, endüstiriyel ve evsel sıcak su üreterek çalışan cihaz ve makinalarda kireçlenmeler çok büyük zararlara yol açar. Ayrıca bu kireçlenmeler enerji sarfiyatını ve ısı geçiş kayıplarını arttırır.

Endüstriyel alanda ise yumuşak su kullanarak hem proses aşamalarında verimliliği arttırabilir hem de cihazlarınızı koruyarak çalışma ömürlerinin uzatılmasını sağlayabilirsiniz. Yumuşak su ihtiyacının mühim olduğu sektörlerde,  sert sudan kaynaklanan kireç tabakası  ısı ve enerji kaybına ayrıca makinalarınızda ciddi arızaların oluşumuna ve yüksek mali kayıplar yaşamanıza neden olur.

Yüksek kapasiteli su yumuşatma sistemleri size özel olarak projelendirilir. Size uygun çözümler sunulurken uzman ekibimiz tarafından, suyun sertlik derecesi, tüketim miktarı, reçine katsayısı, rejenerasyon periyodu ve otomasyon sistemi gibi unsurlar dikkate alınarak en yüksek verim alabileceğiniz yumuşatma sistemleri projelendirilir.

İçme sularının yumuşatılması ayrıca suyun tadınında iyileşmesini sağlar. Yumuşatma sistemlerinde iyon değiştirici reçine ile sudaki kalsiyum ve magnezyum iyonları alınarak yumuşaklık sağlanır.

Sistem otomatik kontrol valfi sayesinde; reçineyi tuzlu su ile yıkar yeniler, ters ve düz yıkayarak durular servise sokar.Su yumuşatma sistemlerimiz yüksek kaliteli reçine ve ileri teknoloji rejenerasyon tekniği sayesinde ileri seviyede kireç giderimi ile beraber en az seviyede tuz ve su tüketimine ihtiyaç duyar. Böylece evinizdeki tesisat borularında, yıkama ısınma ve ısıtma sistemlerinizde kireçlenme sorununuzu ortadan kaldırır. Yüksek oranda enerji tasarrufu ve verim  elde edersiniz.