Buhar Tesisatı

Buhar, bir kazan içerisindeki suya ısı enerjisi verilerek üretilir. Isı enerjisi verdiğimiz zaman su önce kaynamaya başlar, ilave verdiğimiz enerji suyu buhara dönüştürür. Eğer, buharlaştırılması için verilen ısısını bırakmasına izin verilirse, buhar yoğuşur ve aynı sıcaklıkta kondense (suya) dönüşür.

Sanayi devriminden beri kullanılan buhar, iyi bir enerji taşıyıcısı olup, bugün birçok alanda kullanılmaktad›r. En yaygın kullanıldığı yerler olarak; endüstriyel tesisler, ısıtma sistemleri ve elektrik üretimini söyleyebiliriz.

Buhar tesisatı dağıtım sisteminin amacı buharı, kullanım noktasına gerekli basınçta taşımaktır. Buharın istenen basınç, kalite ve miktarda buhar kullanan cihaza sağlanması, tekniğe uygun tasarlanıp uygulanmış bir buhar dağıtım hattı ile mümkündür. Polaris İklimlendirme olarak bilgi ve yapmış olduğumuz işlerin getirdiği tecrübemizle her türlü buhar tesisatı projelendirme ve taahhüt hizmeti vermekteyiz.  

Buhar geçmişte olduğu gibi günümüzde de endüstride ve güç üretiminde yaygın olarak kullanılan ve çok iyi özellikleri olan bir ısı transfer akışkanıdır. Buhar tesisatı, sıcak su, kaynar su veya termik yağlara göreçok karmaşıktır. Yapımda ve işletmede bilgi birikimi ve özen isteyen buhar tesisatları konusunda alanında uzman, Gaziantep ilinde bulunan Polaris İklimlendirme ekibi sizin için profesyonel çözümler üretmektedir.