Basınçlı Hava Tesisatı

Sürekli gelişmekte olan fabrika ve işletmeler, kullandıkları basınçlı hava tesisatlarının modern , kolay modifiye edilebilen ve otomasyon sistemleri için temiz hava ihtiyacı gereksinimini doğurmaktadır. Temiz hava sağlayan ve uzun ömürlü hava tesiatı bir işletme için çok büyük önem arzetmektedir.

Hava tesisatınızı kolay ve hızlı bir şekilde dizayn edebilir ve son kullanım noktasına kadar olan aşamaları tespit edebilirsiniz.

En karmaşık tesisatınızı dahi , basit bir hale getirebilirsiniz, size çok esnek bir dizayn yapma kabiliyeti verir. Sök-Tak kolaylığı sayesinde istediğiniz yerden hat alabilir, istediğiniz hattı iptal edebilirsiniz.

Basınçlı hava, içinde biriktirdiği enerjiyi, (havayı) uzak noktalara ileterek ve basınç potansiyelinden mekanik enerjiye dönüştürür. Genellikle üretim sektöründe ve sık olmamakla beraber servis sektöründe de kullanılan bir enerji türüdür.  Sektör olarak; İmalat, prosses ve bakım endüstrilerinde, gemi, inşaat ve madencilik sektörlerinde yaygın olarak kullanılır.

Havalandırma sisteminde ısıya dönüşen enerjiden ortam havasına geçen kısmının atılmasına dikkat edilmelidir. Çünkü sıcaklık yükselmeleri meydana gelir.  Soğutma suyu, tesisatta kullanılan basınçlı hava çıkarıldığında havalandırma ile atılması gereken ısı miktarı bulunur.